Przejdź do głównej treści

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Odszedł Profesor Władysław Miodunka

Odszedł Profesor Władysław Miodunka

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 24 kwietnia 2024 r., w wieku 79 lat, zmarł prof. dr hab. Władysław Miodunka, wybitny językoznawca, pionier glottodydaktyki polonistycznej, współtwórca systemu certyfikacji znajomości języka polskiego jako obcego.
więcej o Odszedł Profesor Władysław Miodunka

Promocje doktorskie w dyscyplinie językoznawstwo

We wtorek, 23 kwietnia 2024 r. o godzinie 13.00 w Auli Collegium Novum odbyły się promocje doktorskie osób z Wydziału Filologicznego UJ i Wydziału Polonistyki UJ, którym stopień doktora nadała Rada Dyscypliny Językoznawstwo.
więcej o Promocje doktorskie w dyscyplinie językoznawstwo
Sukces dyscypliny językoznawstwo na UJ

Sukces dyscypliny językoznawstwo na UJ

Znamy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych rankingów na świecie - QS World University Rankings by Subject 2024. W tegorocznej edycji Uniwersytet Jagielloński sklasyfikowano w 23 dyscyplinach we wszystkich 5 obszarach naukowych, a językoznawstwo znalazło się w czwórce najlepszych spośród nich.
więcej o Sukces dyscypliny językoznawstwo na UJ

O pochodzeniu scs. kъ-žьdo / -žьde ‘każdy’, czyli gdy składnia spotyka etymologię

Instytut Językoznawstwa, Przekładoznawstwa i Hungarystyki UJ zaprasza na referat Norberta Ostrowskiego „O pochodzeniu scs. kъ-žьdo / -žьde ‘każdy’, czyli gdy składnia spotyka etymologię”. Wykład odbędzie się 18 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 w sali 1.1. w Małym Paderevianum.
więcej o O pochodzeniu scs. kъ-žьdo / -žьde ‘każdy’, czyli gdy składnia spotyka etymologię

Jak długa była grecka stopa? Starogreckie poús i jego rozwój z praindoeuropejskiego

Instytut Językoznawstwa. Przekładoznawstwa i Hungarystyki UJ zaprasza na referat dra Dariusza Piwowarczyka pt. "Jak długa była grecka stopa? Starogreckie poús i jego rozwój z praindoeuropejskiego". Wykład odbędzie się 21 marca (czwartek) o godz. 18.00 w sali 1.1. w Małym Paderevianum.
więcej o Jak długa była grecka stopa? Starogreckie poús i jego rozwój z praindoeuropejskiego