Instytut Językoznawstwa, Przekładoznawstwa i Hungarystyki UJ zaprasza na referat Norberta Ostrowskiego „O pochodzeniu scs. kъ-žьdo / -žьde ‘każdy’, czyli gdy składnia spotyka etymologię”. Wykład odbędzie się 18 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 w sali 1.1. w Małym Paderevianum.
więcej o O pochodzeniu scs. kъ-žьdo / -žьde ‘każdy’, czyli gdy składnia spotyka etymologię

Instytut Językoznawstwa. Przekładoznawstwa i Hungarystyki UJ zaprasza na referat dra Dariusza Piwowarczyka pt. "Jak długa była grecka stopa? Starogreckie poús i jego rozwój z praindoeuropejskiego". Wykład odbędzie się 21 marca (czwartek) o godz. 18.00 w sali 1.1. w Małym Paderevianum.
więcej o Jak długa była grecka stopa? Starogreckie poús i jego rozwój z praindoeuropejskiego

Połabska dyftongizacja samogłosek wysokich

Instytut Językoznawstwa. Przekładoznawstwa i Hungarystyki UJ zaprasza na referat dra Pawła Janczulewicza pt. "Połabska dyftongizacja samogłosek wysokich". Wykład odbędzie się 29 lutego o godz. 18.00 w sali 1.4. w Małym Paderevianum.
więcej o Połabska dyftongizacja samogłosek wysokich

Nowy wykaz czasopism naukowych w 2024

Minister Nauki Dariusz Wieczorek ogłosił nowy wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych.
więcej o Nowy wykaz czasopism naukowych w 2024

Reprezentanci językoznawstwa na UJ w komitetach PAN nowej kadencji

Reprezentanci dyscypliny językoznawstwo Uniwersytetu Jagiellońskiego zostali wybrani do Komitetu Językoznawstwa PAN oraz Komitetu Słowianoznawstwa PAN.
więcej o Reprezentanci językoznawstwa na UJ w komitetach PAN nowej kadencji