Odszedł Profesor Robert Dębski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 12 kwietnia 2023 r., w wieku 63 lat, zmarł dr hab. Robert Dębski, prof. UJ, językoznawca, autorytet w dziedzinie logopedii oraz kontaktów międzyjęzykowych i dwujęzyczności, wieloletni pracownik The University of Melbourne i Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Odszedł Profesor Robert Dębski

Renata Przybylska członkinią Rady Języka Polskiego

Miło nam poinformować, że pani profesor Renata Przybylska, członkini Rady Dyscypliny Językoznawstwo na UJ, została 24 marca 2023 roku uroczyście powołana w skład Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk na kolejną kadencję.
więcej o Renata Przybylska członkinią Rady Języka Polskiego
Członkowie Dyscypliny Językoznawstwo na UJ w Radzie Naukowej IJP PAN

Miło nam poinformować, że Państwo Profesorowie: Halina Kurek, Elżbieta Mańczak-Wohlfeld, Renata Przybylska, Jadwiga Waniakowa i Hubert Wolanin z dyscypliny językoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim zostali wybrani do Rady Naukowej Instytutu Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2023-2026. Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się 15 marca br.
więcej o Członkowie Dyscypliny Językoznawstwo na UJ w Radzie Naukowej IJP PAN

więcej o Członkowie Dyscypliny Językoznawstwo na UJ w Zarządzie TMJP na kadencję 2023–2025
Tytuł profesora dla Andrzeja Zielińskiego

Z radością informujemy, że 21 listopada 2022 prof. Andrzej Zieliński otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo. Bardzo serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi!
więcej o Tytuł profesora dla Andrzeja Zielińskiego