Miło nam poinformować, że Profesor Maciej Rak został powołany, jako ekspert zagraniczny, do komisji oceniających osiągnięcia dyscypliny językoznawstwo na Uralskim Uniwersytecie Federalnym im. Borysa Jelcyna w Jekaterynburgu (Rosja) oraz w Instytucie Językoznawstwa Ukraińskiego Ukraińskiej Akademii Nauk w Kijowie. Gratulujemy!
więcej o Maciej Rak ekspertem zagranicznym w komisjach oceniających osiągnięcia dyscypliny językoznawstwo
Żegnamy prof. dra hab. Janusza Strutyńskiego

Z głębokim smutkiem informujemy, że 23 grudnia 2021 roku odszedł od nas prof. dr hab. Janusz Strutyński (ur. w 1932 r.), wybitny językoznawca i nauczyciel akademicki, znawca zagadnień onomastyki, słowotwórstwa, dawnej polszczyzny i metodyki nauki o języku, autor cenionych rozpraw naukowych oraz wielokrotnie wznawianych podręczników akademickich i szkolnych, wychowawca wielu pokoleń studenckiej młodzieży.
więcej o Żegnamy prof. dra hab. Janusza Strutyńskiego
Grant dla prof. Roberta Dębskiego

Miło nam poinformować, że dr hab. Robert Dębski, prof. UJ, z Instytutu Glottodydaktyki Polonistycznej z Wydziału Polonistyki otrzymał grant Narodowego Centrum Nauki w konkursie OPUS 21 na „Wielopoziomowe badania dyskursu użytkowników języka polskiego z diagnozą afazji mieszanej”. Serdecznie gratulujemy!
więcej o Grant dla prof. Roberta Dębskiego
Odszedł prof. Wiesław Boryś

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 29 listopada 2021 zmarł w Krakowie w wieku 82 lat prof. dr hab. Wiesław Boryś, wybitny językoznawca, slawista, autorytet w dziedzinie etymologii, wieloletni pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego i Instytutu Slawistyki PAN.
więcej o Odszedł prof. Wiesław Boryś
Setna rocznica urodzin Alfreda Zaręby

10 listopada 2021 r. mija 100. rocznica urodzin Alfreda Zaręby, profesora zwyczajnego UJ, dyrektora Instytutu Filologii Słowiańskiej, długoletniego kierownika Zakładu Dialektologii Słowiańskiej i prodziekana Wydziału Filologicznego UJ.
więcej o Setna rocznica urodzin Alfreda Zaręby