Odszedł prof. Wiesław Boryś

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 29 listopada 2021 zmarł w Krakowie w wieku 82 lat prof. dr hab. Wiesław Boryś, wybitny językoznawca, slawista, autorytet w dziedzinie etymologii, wieloletni pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego i Instytutu Slawistyki PAN.
więcej o Odszedł prof. Wiesław Boryś
Setna rocznica urodzin Alfreda Zaręby

10 listopada 2021 r. mija 100. rocznica urodzin Alfreda Zaręby, profesora zwyczajnego UJ, dyrektora Instytutu Filologii Słowiańskiej, długoletniego kierownika Zakładu Dialektologii Słowiańskiej i prodziekana Wydziału Filologicznego UJ.
więcej o Setna rocznica urodzin Alfreda Zaręby

więcej o Językoznawcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie polskiej delegacji na MKS w Paryżu

Nominacje do Nagrody Komitetu Językoznawstwa PAN

Uprzejmie informujemy, że dwie książki badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostały nominowane do Nagrody Komitetu Językoznawstwa PAN za rok 2020.
więcej o Nominacje do Nagrody Komitetu Językoznawstwa PAN

Elżbieta Mańczak-Wohlfeld honorowym członkiem PTJ

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. Elżbieta Mańczak-Wohlfeld została wybrana na honorowego członka Polskiego Towarzystwa Językoznawczego.
więcej o Elżbieta Mańczak-Wohlfeld honorowym członkiem PTJ