Przejdź do głównej treści

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Wybory Rady Dyscypliny Językoznawstwo na kadencję 2022-2025

Wybory Rady Dyscypliny Językoznawstwo na kadencję 2022-2025

Komisja Wyborcza Wydziału Filologicznego podjęła uchwałę o zwołaniu w dniu 3 czerwca 2022 r. zebrania wyborczego w celu przeprowadzenia wyboru członków Rady Dyscypliny Językoznawstwo na kadencję 2022-2025.
więcej o Wybory Rady Dyscypliny Językoznawstwo na kadencję 2022-2025

Maciej Rak ekspertem zagranicznym w komisjach oceniających osiągnięcia dyscypliny językoznawstwo

Miło nam poinformować, że Profesor Maciej Rak został powołany, jako ekspert zagraniczny, do komisji oceniających osiągnięcia dyscypliny językoznawstwo na Uralskim Uniwersytecie Federalnym im. Borysa Jelcyna w Jekaterynburgu (Rosja) oraz w Instytucie Językoznawstwa Ukraińskiego Ukraińskiej Akademii Nauk w Kijowie. Gratulujemy!
więcej o Maciej Rak ekspertem zagranicznym w komisjach oceniających osiągnięcia dyscypliny językoznawstwo
Żegnamy prof. dra hab. Janusza Strutyńskiego

Żegnamy prof. dra hab. Janusza Strutyńskiego

Z głębokim smutkiem informujemy, że 23 grudnia 2021 roku odszedł od nas prof. dr hab. Janusz Strutyński (ur. w 1932 r.), wybitny językoznawca i nauczyciel akademicki, znawca zagadnień onomastyki, słowotwórstwa, dawnej polszczyzny i metodyki nauki o języku, autor cenionych rozpraw naukowych oraz wielokrotnie wznawianych podręczników akademickich i szkolnych, wychowawca wielu pokoleń studenckiej młodzieży.
więcej o Żegnamy prof. dra hab. Janusza Strutyńskiego
Grant dla prof. Roberta Dębskiego

Grant dla prof. Roberta Dębskiego

Miło nam poinformować, że dr hab. Robert Dębski, prof. UJ, z Instytutu Glottodydaktyki Polonistycznej z Wydziału Polonistyki otrzymał grant Narodowego Centrum Nauki w konkursie OPUS 21 na „Wielopoziomowe badania dyskursu użytkowników języka polskiego z diagnozą afazji mieszanej”. Serdecznie gratulujemy!
więcej o Grant dla prof. Roberta Dębskiego
Odszedł prof. Wiesław Boryś

Odszedł prof. Wiesław Boryś

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 29 listopada 2021 zmarł w Krakowie w wieku 82 lat prof. dr hab. Wiesław Boryś, wybitny językoznawca, slawista, autorytet w dziedzinie etymologii, wieloletni pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego i Instytutu Slawistyki PAN.
więcej o Odszedł prof. Wiesław Boryś