Jubileusz profesor Haliny Kurek

Z przyjemnością informujemy, że 17 czerwca br. w Auli Collegium Novum UJ odbyła się uroczystość wręczenia prof. Halinie Kurek, przewodniczącej Rady Dyscypliny Językoznawstwo w kadencji 2019-2022, srebrnego medalu Plus ratio quam vis.
więcej o Jubileusz profesor Haliny Kurek

Typologia konstrukcji ułamkowych w językach turkijskich

Instytut Językoznawstwa, Przekładoznawstwa i Hungarystyki UJ zaprasza na wykład "Typologia konstrukcji ułamkowych w językach turkijskich", który wygłosi p. Jakub Łukasik.
więcej o Typologia konstrukcji ułamkowych w językach turkijskich
Grant dla dr Ilony Kulak

Z przyjemnością informujemy, że dr Ilona Kulak z Katedry Lingwistyki Kulturowej i Socjolingwistyki Wydziału Polonistyki UJ otrzymała grant Narodowego Centrum Nauki w 8. edycji konkursu MINIATURA.
więcej o Grant dla dr Ilony Kulak

Instytut Językoznawstwa, Przekładoznawstwa i Hungarystyki UJ zaprasza na referat, który wygłoszą prof. Zbigniew Babik i Jakub Łukasik. Wykład odbędzie się 23 maja (czwartek) o godz. 18.00 w sali 0.3 (na parterze) w Małym Paderevianum.
więcej o Zagadkowy Wowodnik, czyli o współczesnym badaniu potencjalnie dawnych nazw geograficznych pozbawionych dokumentacji historycznej
Odszedł Profesor Władysław Miodunka

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 24 kwietnia 2024 r., w wieku 79 lat, zmarł prof. dr hab. Władysław Miodunka, wybitny językoznawca, pionier glottodydaktyki polonistycznej, współtwórca systemu certyfikacji znajomości języka polskiego jako obcego.
więcej o Odszedł Profesor Władysław Miodunka