Nagrody Komitetu Językoznawstwa PAN przyznane!

Tegoroczną laureatką Nagrody Komitetu Językoznawstwa PAN w kategorii „praca naukowa opublikowana po raz pierwszy w roku poprzedzającym daną edycję konkursu” została pani dr hab. Patrycja Pałka z Katedry Historii Języka i Dialektologii na Wydziale Polonistyki UJ za książkę „Reklama handlowa w dawnym Krakowie. Praktyki komunikacyjne”, Kraków 2022.
więcej o Nagrody Komitetu Językoznawstwa PAN przyznane!

Prof. Jadwiga Waniakowa członkinią Rady Doskonałości Naukowej

Z wielką radością informujemy, że pani prof. dr hab. Jadwiga Waniakowa została wybrana na członka Rady Doskonałości Naukowej w kadencji 2024-2027.
więcej o Prof. Jadwiga Waniakowa członkinią Rady Doskonałości Naukowej

Promocje habilitacyjne w dyscyplinie językoznawstwo

Miło nam poinformować, że we wtorek, 13 czerwca o godz. 12.00 w auli Collegium Maius odbędą się uroczyste promocje habilitacyjne w dyscyplinie językoznawstwo.
więcej o Promocje habilitacyjne w dyscyplinie językoznawstwo
Odszedł Profesor Robert Dębski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 12 kwietnia 2023 r., w wieku 63 lat, zmarł dr hab. Robert Dębski, prof. UJ, językoznawca, autorytet w dziedzinie logopedii oraz kontaktów międzyjęzykowych i dwujęzyczności, wieloletni pracownik The University of Melbourne i Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Odszedł Profesor Robert Dębski

Renata Przybylska członkinią Rady Języka Polskiego

Miło nam poinformować, że pani profesor Renata Przybylska, członkini Rady Dyscypliny Językoznawstwo na UJ, została 24 marca 2023 roku uroczyście powołana w skład Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk na kolejną kadencję.
więcej o Renata Przybylska członkinią Rady Języka Polskiego