Tytuł profesora dla Władimira Miakiszewa

Z radością informujemy, że 5 września 2022 prof. Władimir Miakiszew otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo. Bardzo serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi!
więcej o Tytuł profesora dla Władimira Miakiszewa
Rada Dyscypliny Językoznawstwo na UJ na kadencję 2022-2025

Zebranie wyborcze przeprowadzone w dniu 3.06.2022 r. wybrało 25 osób do składu Rady Dyscypliny Językoznawstwo na UJ na kadencję 2022-2025.
więcej o Rada Dyscypliny Językoznawstwo na UJ na kadencję 2022-2025
Wybory Rady Dyscypliny Językoznawstwo na kadencję 2022-2025

Komisja Wyborcza Wydziału Filologicznego podjęła uchwałę o zwołaniu w dniu 3 czerwca 2022 r. zebrania wyborczego w celu przeprowadzenia wyboru członków Rady Dyscypliny Językoznawstwo na kadencję 2022-2025.
więcej o Wybory Rady Dyscypliny Językoznawstwo na kadencję 2022-2025

Miło nam poinformować, że Profesor Maciej Rak został powołany, jako ekspert zagraniczny, do komisji oceniających osiągnięcia dyscypliny językoznawstwo na Uralskim Uniwersytecie Federalnym im. Borysa Jelcyna w Jekaterynburgu (Rosja) oraz w Instytucie Językoznawstwa Ukraińskiego Ukraińskiej Akademii Nauk w Kijowie. Gratulujemy!
więcej o Maciej Rak ekspertem zagranicznym w komisjach oceniających osiągnięcia dyscypliny językoznawstwo
Żegnamy prof. dra hab. Janusza Strutyńskiego

Z głębokim smutkiem informujemy, że 23 grudnia 2021 roku odszedł od nas prof. dr hab. Janusz Strutyński (ur. w 1932 r.), wybitny językoznawca i nauczyciel akademicki, znawca zagadnień onomastyki, słowotwórstwa, dawnej polszczyzny i metodyki nauki o języku, autor cenionych rozpraw naukowych oraz wielokrotnie wznawianych podręczników akademickich i szkolnych, wychowawca wielu pokoleń studenckiej młodzieży.
więcej o Żegnamy prof. dra hab. Janusza Strutyńskiego