Zmarł prof. dr hab. Stanisław Stachowski

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 2 lipca 2021 zmarł w Krakowie w wieku 91 lat prof. dr hab. Stanisław Stachowski, wybitny językoznawca, slawista i turkolog, wieloletni pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektor Instytutu Filologii Orientalnej UJ w latach 1991-1994.
więcej o Zmarł prof. dr hab. Stanisław Stachowski

więcej o Dr hab. Maciej Tomal, prof. UJ (Wydział Historyczny) redaktorem naczelnym rocznika "Scripta Judaica Cracoviensia. Studia z historii, kultury i religii Żydów"

więcej o Zmiana i sprostowanie Komunikatu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 9 lutego 2021 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych

Zmiana terminu LXXVIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Językoznawczego

Informujemy, że w związku z obecną sytuacją związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r., poz. 511 ze zm.), Zarząd podjął decyzję o przesunięciu terminu LXXVIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, który miał się odbyć 14-16 września 2020 roku w Akademii im.Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim na 13-15 września 2021 roku.
więcej o Zmiana terminu LXXVIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Językoznawczego

Ekspertki Polskiej Komisji Akredytacyjnej z Dyscypliny Językoznawstwo na UJ

Uprzejmie informujemy, że trzy osoby z Dyscypliny Językoznawstwo na UJ są ekspertkami Polskiej Komisji Akredytacyjnej: dr hab. Maria Jodłowiec, prof. UJ; dr hab. Anna Tereszkiewicz; dr hab. Ewa Zajdler, prof. UJ.
więcej o Ekspertki Polskiej Komisji Akredytacyjnej z Dyscypliny Językoznawstwo na UJ