Reprezentanci językoznawstwa na UJ w komitetach PAN nowej kadencji

Reprezentanci dyscypliny językoznawstwo Uniwersytetu Jagiellońskiego zostali wybrani do Komitetu Językoznawstwa PAN oraz Komitetu Słowianoznawstwa PAN.
więcej o Reprezentanci językoznawstwa na UJ w komitetach PAN nowej kadencji

Bardzo serdecznie gratulujemy prof. Maciejowi Rakowi

Z radością informujemy, że prof. dr hab. Maciej Rak został powołany na eksperta zagranicznego oceniającego osiągnięcia naukowe Instytutu Języka Ukraińskiego Narodowej Akademii Nauk Ukrainy.
więcej o Bardzo serdecznie gratulujemy prof. Maciejowi Rakowi

Roman Sosnowski członkiem korespodentem Accademia della Crusca

Z wielką radością informujemy, że prof. Roman Sosnowski 25 października br. został wybrany członkiem korespondentem Accademii della Crusca. Jest to najważniejsza instytucja zajmująca się językiem włoskim.
więcej o Roman Sosnowski członkiem korespodentem Accademia della Crusca

Nagrody Komitetu Językoznawstwa PAN przyznane!

Tegoroczną laureatką Nagrody Komitetu Językoznawstwa PAN w kategorii „praca naukowa opublikowana po raz pierwszy w roku poprzedzającym daną edycję konkursu” została pani dr hab. Patrycja Pałka z Katedry Historii Języka i Dialektologii na Wydziale Polonistyki UJ za książkę „Reklama handlowa w dawnym Krakowie. Praktyki komunikacyjne”, Kraków 2022.
więcej o Nagrody Komitetu Językoznawstwa PAN przyznane!

Prof. Jadwiga Waniakowa członkinią Rady Doskonałości Naukowej

Z wielką radością informujemy, że pani prof. dr hab. Jadwiga Waniakowa została wybrana na członka Rady Doskonałości Naukowej w kadencji 2024-2027.
więcej o Prof. Jadwiga Waniakowa członkinią Rady Doskonałości Naukowej