Wyniki sortowane według etykiety: aktualności

Grant dla dr Ilony Kulak

Z przyjemnością informujemy, że dr Ilona Kulak z Katedry Lingwistyki Kulturowej i Socjolingwistyki Wydziału Polonistyki UJ otrzymała grant Narodowego Centrum Nauki w 8. edycji konkursu MINIATURA.
więcej o Grant dla dr Ilony Kulak

Instytut Językoznawstwa, Przekładoznawstwa i Hungarystyki UJ zaprasza na referat, który wygłoszą prof. Zbigniew Babik i Jakub Łukasik. Wykład odbędzie się 23 maja (czwartek) o godz. 18.00 w sali 0.3 (na parterze) w Małym Paderevianum.
więcej o Zagadkowy Wowodnik, czyli o współczesnym badaniu potencjalnie dawnych nazw geograficznych pozbawionych dokumentacji historycznej
Odszedł Profesor Władysław Miodunka

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 24 kwietnia 2024 r., w wieku 79 lat, zmarł prof. dr hab. Władysław Miodunka, wybitny językoznawca, pionier glottodydaktyki polonistycznej, współtwórca systemu certyfikacji znajomości języka polskiego jako obcego.
więcej o Odszedł Profesor Władysław Miodunka
Promocje doktorskie w dyscyplinie językoznawstwo

We wtorek, 23 kwietnia 2024 r. o godzinie 13.00 w Auli Collegium Novum odbyły się promocje doktorskie osób z Wydziału Filologicznego UJ i Wydziału Polonistyki UJ, którym stopień doktora nadała Rada Dyscypliny Językoznawstwo.
więcej o Promocje doktorskie w dyscyplinie językoznawstwo
Sukces dyscypliny językoznawstwo na UJ

Znamy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych rankingów na świecie - QS World University Rankings by Subject 2024. W tegorocznej edycji Uniwersytet Jagielloński sklasyfikowano w 23 dyscyplinach we wszystkich 5 obszarach naukowych, a językoznawstwo znalazło się w czwórce najlepszych spośród nich.
więcej o Sukces dyscypliny językoznawstwo na UJ