październik 2023

20231025

Roman Sosnowski członkiem korespodentem Accademia della Crusca

Data: 25.10.2023

Z wielką radością informujemy, że prof. Roman Sosnowski 25 października br. został wybrany członkiem korespondentem Accademii della Crusca. Jest to najważniejsza instytucja zajmująca się językiem włoskim.

Liczba akademików jest ograniczona i ściśle regulowana przez statut Akademii. Accademia della Crusca od 1583 roku zajmuje się językiem włoskim. Jej pierwszym wiekopomnym przedsięwzięciem była publikacja w roku 1612 słownika "Vocabolario della Crusca".  Obecnie akademicy prowadzą działalność naukową, ale też dbają o kształt i rozwój języka, odpowiadają na trudne pytania użytkowników, zajmują się promocją włoskiego. Prof. Roman Sosnowski jest drugą osobą z Polski, która weszła w skład Akademii. Bardzo serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi!