Wyniki sortowane według etykiety: aktualności

więcej o Językoznawcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie polskiej delegacji na MKS w Paryżu

Nominacje do Nagrody Komitetu Językoznawstwa PAN

Uprzejmie informujemy, że dwie książki badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostały nominowane do Nagrody Komitetu Językoznawstwa PAN za rok 2020.
więcej o Nominacje do Nagrody Komitetu Językoznawstwa PAN

Elżbieta Mańczak-Wohlfeld honorowym członkiem PTJ

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. Elżbieta Mańczak-Wohlfeld została wybrana na honorowego członka Polskiego Towarzystwa Językoznawczego.
więcej o Elżbieta Mańczak-Wohlfeld honorowym członkiem PTJ

Wykaz wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe

Minister Edukacji i Nauki wydał komunikat w sprawie wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe.
więcej o Wykaz wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe

Zmarł prof. dr hab. Stanisław Stachowski

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 2 lipca 2021 zmarł w Krakowie w wieku 91 lat prof. dr hab. Stanisław Stachowski, wybitny językoznawca, slawista i turkolog, wieloletni pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektor Instytutu Filologii Orientalnej UJ w latach 1991-1994.
więcej o Zmarł prof. dr hab. Stanisław Stachowski