Wyniki sortowane według etykiety: aktualności

Renata Przybylska członkinią Rady Języka Polskiego

Miło nam poinformować, że pani profesor Renata Przybylska, członkini Rady Dyscypliny Językoznawstwo na UJ, została 24 marca 2023 roku uroczyście powołana w skład Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk na kolejną kadencję.
więcej o Renata Przybylska członkinią Rady Języka Polskiego
Członkowie Dyscypliny Językoznawstwo na UJ w Radzie Naukowej IJP PAN

Miło nam poinformować, że Państwo Profesorowie: Halina Kurek, Elżbieta Mańczak-Wohlfeld, Renata Przybylska, Jadwiga Waniakowa i Hubert Wolanin z dyscypliny językoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim zostali wybrani do Rady Naukowej Instytutu Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2023-2026. Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się 15 marca br.
więcej o Członkowie Dyscypliny Językoznawstwo na UJ w Radzie Naukowej IJP PAN

więcej o Członkowie Dyscypliny Językoznawstwo na UJ w Zarządzie TMJP na kadencję 2023–2025
Tytuł profesora dla Andrzeja Zielińskiego

Z radością informujemy, że 21 listopada 2022 prof. Andrzej Zieliński otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo. Bardzo serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi!
więcej o Tytuł profesora dla Andrzeja Zielińskiego
Promocje doktorskie w dyscyplinie językoznawstwo

We wtorek, 25 kwietnia 2023 r. w Auli Collegium Novum odbyła się uroczystość promocji doktorskich osób z Wydziału Filologicznego UJ i Wydziału Polonistyki UJ, którym stopień doktora nadała Rada Dyscypliny Językoznawstwo.
więcej o Promocje doktorskie w dyscyplinie językoznawstwo