$dateTool.format("MMMM yyyy",$eventSDate,$locale)

XVII Międzynarodowy Kongres Slawistów 2023

Witryna internetowa wydarzenia: https://mks-paris.sciencesconf.org/
XVII Międzynarodowy Kongres Slawistów 2023

Uprzejmie informujemy, że w roku 2023 w Paryżu odbędzie się XVII Międzynarodowy Kongres Slawistów.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z terminarzem prac nad organizacją XVII Międzynarodowego Kongresu Slawistów w Paryżu w 2023 roku, przyjętym przez Międzynarodowy Komitet Slawistów, bloki tematyczne należy zgłosić organizatorom w terminie do 1 maja 2021 roku. Zgłoszenia do udziału w ramach pozostałych form uczestnictwa w Kongresie będą przyjmowane w innym terminie, o czym powiadomimy odrębnym pismem.

Międzynarodowy Komitet Slawistów zalecił, aby zgłoszenia bloków tematycznych dokonać w porozumieniu z Komitetami Narodowymi. W wypadku Polski rolę Komitetu Narodowego pełni Komitet Słowianoznawstwa PAN. W związku z tym, przy planowaniu zgłoszenia bloku tematycznego, prosimy o równoległą stosowną informację na adres mailowy zbigniew.gren@uw.edu.pl lub maciej.metrak@ispan.waw.pl.

Warunki organizacyjne i merytoryczne, jakie należy spełnić, zgłaszając blok tematyczny, można znaleźć na stronie internetowej Komitetu Organizacyjnego Kongresu w Paryżu.

Informujemy, że ani Międzynarodowy Komitet Slawistów, ani Komitet Słowianoznawstwa PAN nie ponoszą żadnych kosztów finansowych udziału w Kongresie.

Przewodniczący Komitetu Słowianoznawstwa PAN
Prof. dr hab. Zbigniew Greń